İŞ-KUR’da Evde Yapılacak İş Var Mı ?

Ülkemizde istihdamın artması için işsiz vatandaşımızın sayısının bir hayli düşmesi gerekmektedir.Milyonlarca işsiz vatandaşımız İŞ-KUR’a başvurarak iş aramaktadır.Ev hanımları da İŞ-KUR’da evde yapılacak iş var mı ? merak etmektedir.

 

Ev hanımları çocuk bakımı,yemek yapma ve ev temizliği gibi nedenlerden dolayı genellikle dışarıda mesaili bir işte çalışma imkanı bulamıyor.Evin giderlerine katkı sağlamak isteyen ev hanımları bu durumu eve iş alarak çözmektedir.Eve iş veren binlerce firma var.Bu firmalar taşıma maliyeti düşük sürümden  genellikle sürümden kazanılan işleri evlere vermektedir.

 

Bu firmaları çevremizde araştırarak bulmak mümkün ama dışarıda iş bulmak zorken evde yapılabilecek iş bulmak daha zordur.Bu yüzden evde iş yapmak isteyen ev hanımları İŞ-KUR’da Evde iş imkanı var mı? araştırmaktadır.

 

İŞ-KUR’da ev hanımları için evde yapılacak işler de bulunmaktadır.Bu iş ilanlarını İŞ-KUR   linke tıklayarak  öğrenebilirsiniz.

 

İŞ-KUR’da Evde Yapılacak Ne Gibi İşler Var

 

İş verenler işletmelerinin maliyetini azaltmak için evlere iş vermektedir.Evere iş vererek yemek,yol ve sigorta gibi işçi giderlerinden kurtulmaktadır.Taşıma maliyeti az olması için mesafesi uzun olmayan  bölgelerde ki evlere iş vermektedir.Ev hanımları da hem gündelik işlerini yapmakta hemde evde iş ile ek gelir sağlayarak evin bütçesine katkı sağlamaktadır.

 

İş-Kur Evde Paketleme İşi

 

Evlere verilen en çok iş alanı paketleme işleridir.Firmalar paketleme elemanı tutarak Sigorta,yol ve yemek masraflarını karşılamak  yerine paketleme işlerini evlere vererek yaptırmaktadır.Kürdan paketleme işi,sabun paketleme işi,çöp poşeti paketleme işi,Bardak paketleme işi,Çatal kaşık paketleme işi vb bir çok paketleme işleri bulunmaktadır.

  SGK Borcu Yoktur Yazısı

 

Evde Paketleme İşinin Geliri

 

Evde paketleme işinde günlük 4 5 saat çalışarak ortalama  700 TL gelir elde edilmektedir.Bu gelir 1500 TL hatta 2.000 TL’ye kadar da çıkmaktadır.İşi ilk aldığınızda yavaş yapacağınız malum zaman geçtikçe yaptığınız işin sayısı artacaktır.Ayrıca evde genç çocuk varsa onlardan yardım alarak daha fazla gelir sağlamak da mümkün.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

*İŞ-KUR’da Evde İş İlanları var mı?

 

Cevap: İş-Kur’da evde iş ilanları var.Her gün güncellenen iş ilanlarını takip ederek bulabilirsiniz.

 

*Evde İş Yaparak Para Kazanılır mı?

 

Cevap: Evet kazanılır.Evde iş yaparak asgari ücretli bir çalışan kadar gelir elde etmek mümkündür.

*Evlere Ne Tür İşler Verilir?

 

Cevap: Evlere paketleme ileri,küçük çaplı mantolama işleri,Ütüleme işleri,dikim işeri vb işler evde yapılabilecek işlerdir.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*