Skrill Nedir? Skrill Nasıl Kullanılır? Skrill Detaylı Rehber

Skrill nedir?
Skrill nedir ve nasıl kullanılır?

Son zamanlarda online para transferi ve alışverişi yoğunluk kazanmakta ve bu yönde ödeme yöntemlerinde de alternatifler çoğalmaktadır. Bunlara bir örnek de Skrill’dir. Ödeme platformu olarak uluslar arası online ticari ödemelerde kullanılan bu ödeme yöntemi, gerçekten de güvenilir ve hızlı bir sistem olarak ön plana çıkıyor. Skril Nedir? Skrill Nasıl Kullanılır? gibi sorulara da bu yüzden cevap vermek ve bu ödeme platformunu kullanmak isteyenlere yol göstermek amacı ile bu yazımızı kaleme aldık. İşte detaylar.

 

Skrill Nedir?

Moneybookers’u hatırlar mısınız bilmem ama Skrill, bu platformun yenilenmiş hali olarak hayatımıza girmiş durumda. Düşük maliyetli uluslararası para transferleri için kullanılan ve ödemeler ile birlikte para transferlerinin online sistem üzerinden de yapılmasını sağlayan bir e-ticaret işletmesi olarak bilinir. Skrill nedir? Diye soracak olanlara en kısa yanıt; online ödeme ve para transfer sistemidir diye kısaca tarif edebiliriz.

İngiliz Londra orijinli olan bu işletme, 2001 yılından beri faaliyet göstermekte olan Moneybookers’un devamı niteliğinde olup 2015 yılı sonrasında bu isimle hizmet vermektedir. Dünya çapında 125 ülkede ödeme sistemi olarak kullanılmaktadır. 100’den fazla ülkede ise aynı zamanda para transferinde de aracı kuruluş olarak görev almaktadır.

 

Nasıl Kullanılır?

Bu ödeme platformu, yaklaşık 40 farklı para birimi için otomatik ödeme ve para transferi imkanı sunmaktadır. Skrill Nasıl Kullanılır? sorusuna gelirsek de, bu 40 farklı para birimi için açacağınız hesaptan farklı bir hesapla devam edemezsiniz ve her bir para birimi için ayrı ayrı hesaplar açmanız gerekir. Yani, bir Euro hesabı sahibi olmanız, sizin aynı zamanda Dolar ödemelerini yapabileceğiniz anlamına gelmiyor ve resmi web sitesi üzerinden aynı zamanda bu servis için de hizmet başvurusu veya banka kartı başvurusunda bulunmanız gerekir.

  En İyi Kore Dizileri

Müşteriler, hesaba bağlı Skrill markalı ön ödemeli bir kartı dört para biriminden birinde satın alabilirler. Bu para birimleri USD, EUR, PLN ve GBP olarak bilinir. Yüksek cirolu müşterilere, güvenlik belirteci, çoklu para birimi hesapları ve sadakat puanı kazanma gibi ek özellikler içeren “Skrill VIP” adı verilen premium üyelikler sunulmaktadır. Bunlara da ancak kurumsal ve ticari markalar sahip olabilir.

 

Skrill Para Nasıl Yüklenir?

Skrill hesabınıza para yüklemek için resmi web sitesi üzerinden hesap bilgilerinizi tanımlayarak para aktarımı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer ortak ödeme noktalarından da hesabınıza para aktarımı yapabilirsiniz. Bunun için üçüncü şahıs finansal kurumların hangileri olduğunu iyi bilmeniz gerekir. Hesap başvurusu yaptığınızda bunu görebilirsiniz.

Kaynakça: https://forexlekazan.com/skrill-nedir-nasil-kullanilir/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*