Senetle Telefon Nereden, Nasıl Alınır?

Senetle Telefon Alma
Senetle Telefon Alma

Senetle telefon nereden nasıl alınır soruları çoğu kişinin gündeminde yer kaplamaya devam ediyor. Zira ülkemizde kısa bir süre önce taksitle cep telefonu alınması yasaklanmıştı. Cep telefonlarının alımı sırasında ortaya çıkan bu yasak ise, vatandaşları konu hakkında düşüncelere itmişti. Taksitle telefon almak için, senet yöntemi kullanıcıların karşısına çıkarken bunlar üzerinden istenilen telefona erişmek mümkün oluyor.

Senetle Telefon
Senetle Telefon

Senetle Telefon Alabileceğiniz Yerler

Senetle telefon almak istediğinizde karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Özellikle bunlar arasından sizin için en uygun olanı seçerek anında bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

  • Turkcell, Vodafone ve Avea gibi markaların yapmış olduğu kampanyalar üzerinden cep telefonu almayı düşünebilirsiniz. Bu operatörler faturalı hatlara abone olunması halinde, aylık cüzi miktarlar üzerinden istediğiniz telefonu alabilmenize olanak sağlayacaktır.
  • Senetle telefon almak için ayrıca senetle satış gerçekleştiren alışveriş mağazalarına yönelebilirsiniz. Evkur, Evshop gibi isimler sadece senet üzerinden alışveriş yapılmasına olanak sağlarken, uzun vadelerle böyle bir kolaylık yaratmaktadır.
  • Öte yandan eğer tanıdığınız bir küçük esnaf bulunuyorsa bunun üzerinden de istediğiniz telefonu almak için harekete geçebilirsiniz. Eğer böyle bir imkan bulunmuyorsa ve sadece bir telefon almak isterseniz, o zaman senetle telefon satan yerlere yönelmeniz mantıklı olacaktır.

Evkur ve Evshop’tan Telefon Nasıl Alınır?

Evkur ve Evshop gibi markalar taksitle başta telefon olmak üzere pek çok teknolojik ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Bunun için işlemden hemen önce sicilinize bir göz gezdirilirken, bu sayede uygun görüldüğünüz halde senetle tanzim edilebilir. Siz imzalamış olduğunuz bu senetteki borcu taksit taksit olmak üzere ödeme hakkına sahip olursunuz. Ancak bu konuda unutmamanız gereken konu ise, böyle bir alışverişin daha pahalıya geleceğidir. Zira telefonun normal satış fiyatından %25 daha fazla ödemek durumunda kalabilirsiniz.

  Senetle Para Veren Yerler 2018

Faturaya Ek Taksitle Telefon Almak

Türkiye’nin 3 operatörü de aynı şekilde faturaya ek taksitle telefon almak isteyenlere yönelik hizmet veriyor. Yine aynı şekilde piyasa fiyatının üzerine denk gelecek bu alışverişte taksit imkanına erişirsiniz. Eğer faturalı hat alacaksanız bu iyi bir alternatif olabilir. Ancak uygun fiyata senetle telefon nereden nasıl alınır diyenlere yönelik bu kaçınılması gereken bir seçenek halindedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*