Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Rate this post

Kırsal alanda yaygın olan koyun yetiştiriciliği için devlet tarafından hibe kredisi verilmektedir.Devlet destekli hibe kredinin dışında kredi veren bankalar hangileridir diye merak edenler için söyleyelim. Ziraat bankası’da koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen yada koyunlarını çoğaltmak isteyen vatandaşlara kredi vermektedir.

 

Koyun besiciliği Osmanlı devletinden bu yana devam eden ve hala da devam edecek olan bir geçim kaynağıdır.Koyun besiciliği ülkemizde kırsal alanlarda yaygın bulunmaktadır.Kırsal alanlarda yaşayan nüfusun yavaş yavaş  kentlere göç etmesiyle hayvancılık azalmaya başlamıştır.Devlet bu duruma çözüm olması için her yıl yeni bir teşvik paketi hazırlamaktadır.Bu teşvik paketleri kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların buralarda kalarak hayvancılık faaliyetlerini sürdürmeleri için verilmektedir.Devlet desteğinin yanı sıra Ziraat Bankası da koyun almak isteyen çiftçilere kredi imkanı sunmaktadır.Devlet genç çiftçilere 30 bin TL hibe kredi vermektedir.Hibe  krediden yararlanarak koyun besiciliği yapabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için il ve ilçelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müdürlüklerine müracaat edin.

Devletin verdiği 30 bin TL  hibe kredi için Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Desteği Şartları yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Koyun Kredisi

Ziraat bankası da kırsal alanda koyun besiciliği yapmak isteyen çiftçilere besicilik faaliyetlerini karşılaması için kredi vermektedir.Bu kredi ile koyun alabilir yada mevcut koyun sayınızı çoğaltabilirsiniz.Ağıl ve yem gibi ihtiyaçları tadilat veya süt,et ve yün üretiminde kullanılacak olan mühimmatların karşılanması için bu krediyi kullanabilirsiniz.

Kredi hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

 

  • Nüfus Cüzdanı aslı

 

  • ÇKS Belgesi ( Çiftçi belgesi)

 

  • Tarımsal işletmenin yapılacağı yerlere ait tapu ve kira kontratı vb belgeler
  Eyt Nedir ? ( Emeklilikte Yaşa Takılanlar )

 

  • Çekilecek olan krediye karşılık gösterilecek teminatların belgeleri

 

  • Bilanço esasına göre faaliyette bulunan işletmeler için son 36 aya ait bilanço ve gelir tablosu

 

Yukarıda saydığımız belgeler ile Ziraat bankası tarım kredisi kullanarak koyun besiciliği yapabilir yada mevcut faaliyet gösteren işletmenizi büyütebilirsiniz.

 

Ziraat bankası’dan koyun kredisi almak için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir.Kredi notu iyi olan kişiler gerekli koşulları sağladığı takdirde koyun kredisi alabilir.Bankaların kara listesine giren kişiler kredi sicilleri düzelene kadar Ziraat bankası tarım kredisinden faydalanamazlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*