Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler
Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Herhangi bir amaçla banka hesabı açmak istiyorsanız, size bazı tavsiyelerimiz olacak. Bir banka hesabı açtırmanın temel nedenleri, avantajları, izlenecek yollar ve başvuru aşamaları gibi birçok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu sayede ileride karşılaşacağınız problemleri ortadan kaldırabilir en azından asgari düzeye indirebileceksiniz. Avantajlar kısmında ise, bonuslar, mileslar ve para puanlar gibi onlarca avantaja da sahip olabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım…

 

Banka Hesabı Açmak İstiyorsanız, Öncelikle Seçeceğiniz Hesap Çeşidine Karar Vermelisiniz

Banka hesabı açmak istiyorsanız bunun için vadeli veya vadesiz iki seçeneğiniz var. Kısaca bahsetmek gerekirse; vadeli mevduat hesabı, anaparanız yani sisteme yatırdığınız para üzerinden faiz uygulanmasıdır. Eğer faiz konusuna girmemek isterseniz de bunun için yatırdığınız hesap üzerinden vadesiz mevduatsız hesap açtırabilirsiniz. Buna göre ne yatırdığınız para üzerinden bir işlem yapılır ne de kesinti yapılır.

 

Seçeceğiniz Bankaya İyi Karar Vermelisiniz

Daha önceki deneyimler, hizmet kapsamı, hizmet durumu, hesap işletme masrafları, bankanın yakınlık uzaklık durumu, bankanın herhangi bir şekli ile size hitap edip etmemesi gibi durumların bütünü ile değerlendirildikten sonra bir bankaya karar veriniz. Bu bankanın ilk etapta, hesabınızdan yapacağı kesintinin ne düzeyde ve oranda olduğunu öğrenmeniz gerekir. Diğerleri de kesinlikle önemli ama yıllık kart aidatları kimi zaman büyük mağduriyetlere neden olabilmektedir.

 

Güvenlik ve Hız

Her ne kadar bankaların geneli aynı güvenlik sistemi ile korunuyor olsa da, kimi bankalar batık kredi ve benzeri durumlara karşı daha güçlü ve daha etkili güvenlik sistemlerine ayrıca sahiptir. Büyük bankalar buna örnek verilebilir. Bununla birlikte, hız da çok önemlidir. Yapacağınız işlemlerde kimi zaman hız, hayat kurtarıcı olabilir. Az sayıdaki ATM’ye sahip bir bankada uzun kuyruklarda beklemek zorunda değilsiniz.

  Piyasalar Kaçta Açılıyor? Borsa ve Forex Açılış ve Kapanış Saatleri

 

Banka Hesabı Açmak İçin Başvuru Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tüm bu tavsiyelerden sonra bir bankaya karar verdiyseniz, başvuru şartlarına dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda atacağınız imzalara kesinlikle çok dikkat edin. Bu bağlamda özellikle senet ve benzeri şeylere imza atılması mağduriyeti ile az da olsa karşılaşabilirsiniz. Karşılaşma ihtimaliniz çok düşük düzeyde olsa da buna dikkat edin.

Başvuruda kullanacağınız imzayı atarken bundan sonra hep bu imza işinize yarayacaktır. Atacağınız imzanın sonradan değişmesi durumunda bildirmeniz gerekir. Aksi durumda imzalar eşleşmediğinde paranızı çekemeyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*