Vodafone Sms İle Kredi Notu Öğrenme

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Günümüz teknolojisinde her şey daha kolay yapılmaktadır.Bankaların tüketicilere kredi verirken bakıp değerlendirme yaptığı kredi puanı internet üzerinden veya kullandığınız  operatörlerden bir sms ile öğrenilmektedir. Kredi puanı sorgulama işlemi bir çok kanaldan yapılmaktadır. Vodafone Sms ile kredi puanı öğrenmek bir mesaj göndermek kadar kolay artık.

 

Kredi notu,bankalarda daha önceden yaptığınız işlemlerin kayıt altına alınması ile oluşmaktadır.Kredi notu bankalar için büyük önem arz etmektedir.Bankalar kredi notu sayesinde kredi vereceği tüketicinin ödeme alışkanlığı nasıl ödemelerini düzenli ve zamanında yapıyor mu? öğrenmektedir.Ödemelerinizi geçmişte düzenli yaptıysanız bunun faydasını şimdi göreceksiniz.Kredi çekmek istediğinizde banka size kredi vermeye sıcak bakacaktır.Geçmişte bankalara olan borçlarınızı ödemekte uzun gecikmeler yaşadıysanız bu da karşınıza şimdi çıkacaktır.Kredi puanı sizin çekmek istediğiniz krediyi ödeyebileceğinizi belgelemek demektir.

Eğer krediyi şimdi kullanmayacaksanız nakit ihtiyacınızı karşılamak için zamana ihtiyacınız varsa kredi notunuzu kredi puanınızı öğrenerek iyileştirmek için adımlar atabilirsiniz.Kredi notunuzu bir çok kanaldan öğrenmeniz mümkün.Eğer Vodafone hat kullanıyorsanız kredi puanınızı öğrenmek bir sms kadar kolay.

 

Vodafone SMS  İle Kredi Puanı Öğrenme

 

Teknolojinin gelişmesiyle bir çok işlem mobil cihazlarla yapılır hale geldi. Vodafone ile kredi puanı öğrenmek de telefonumuzdan bir mesaj yazıp göndermek kadar kolay. Vodafone SMS ile kredi puanını öğrenmek için telefonumuzun mesaj yaz bölümüne 11 haneli TC Kimlik No giriyoruz bir boşluk doğum tarihimizin yıl kısımını girip 1122’ye kısa mesaj gönderiyoruz. Vodafone’un  verdiği bu hizmetin bedeli 9 TL’dir.

Kredi puanı 0 ile 1900 arasında bir değerdir.Kredi notunuz 1100 puanın altında ise kredi çekmek için kredi puanınızı yükseltmeniz gerekmektedir.

  Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Yolları 2018

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Yolları 2018

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

*Kredi Notunu Nasıl Öğrenirim?

 

Cevap: Kredi notunuzu  www.findeks.com adresinden yada kullanmış olduğunuz operatörlerden sms yoluyla öğrenebilirsiniz.Ayrıca bankalar aracılığıyla da kredi notunuzu öğrenmek mümkündür.

 

*Kredi Notumu Vodafone’dan  ile nasıl öğrenirim?

 

Cevap: Vodafone hatları için telefonunuzun mesaj yaz bölümüne TC Kimlik no boşluk doğum yılınızı yazıp 1122’ye kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.

 

*En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

 

Cevap:En yüksek kredi puanı 1900 puandır.1900 kredi puanı olan tüketicilere bankalar kredi vermek için sürekli arayabilir.

 

*En Düşük Kredi Notu Kaçtır ?

 

Cevap: En düşük kredi notu ‘’0’’ puandır.Kredi notu 0 ile 1900 arasında bir değerdir.

 

*Kredi çekmek için kredi notu en düşük  kaç olmalıdır.

 

Cevap: Bankalardan kredi kullanabilmeniz için en düşük kredi puanınız 1100 puan olmalıdır.Bunun altındaki kredi puanına bankalar kredi vermeye sıcak bakmazlar.

 

*Kredi Notum Kaç Olursa Kolay Kredi Çekebilirim?

 

Cevap: Kredi notunuz 1600 puanın üzerinde olursa kredi puanınız kredi çekmenize engel olmayacaktır.

 

Yukarıda verdiğimiz soru cevap kısmındaki soruların dışında merak ettiklerinizi aşağıda yer alan ‘’YORUM YAP’’ bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*