SGK Kredi Kartı İle Prim Ödeme

Rate this post

SGK primleri E-devlet üzerinden takip edilip ödenmektedir. SGK  prim ödeme işlemi kredi kartı ile yapılmaktadır. SGK kredi kartı ile prim ödemesi nasıl yapılır?aşağıda yer almaktadır.

Sosyal Güven Prim borçları sgk internet sitesi üzerinden ödenebilmektedir. www.sgk.gov.tr  üzerinden kredi kartı ve banka kartı ile hangi prim borçları ödenmektedir aşağıda sıraladık.

*SGK 4/A   işveren Prim ödemeleri ( işverenin işletmesinde çalışan kişilerin SGK Primlerinin ödemesi online olarak kredi kartı veya banka kartı ile ödenmektedir.

*4/B sigortalı (Bağ-kur)  ödemeleri de  sgk internet sitesi üzerinden kredi kartı yada banka kartı ile ödenebilmektedir.

*Ek-5 ve Ek-6 ödemeleri de aynı şekilde ödenmektedir.

*Genel sağlık sigortası borçları da yine online olarak ödenmektedir.

Yukarıda yer alan Sgk prim borçları www.onlinetahsilat.sgk.gov.tr adresi üzerinden E-devlet girişi yaparak kredi kartı yada banka kartı ile güvenli bir şekilde ödeme yapılmaktadır.

Kredi kartları ve banka kartları Kredi düzenleme ve denetleme kurumu tarafından internet alışverişine kapatılmıştı.Eğer kredi kartınız yada banka kartınız internet alışverişine kapalı ise kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı internet alışverişine açtırdıktan sonra ödemenizi yukarıda verdiğimiz adres üzerinden yapabilirsiniz.

Kart ile ödeme yaparken sizden istenecek bilgiler kredi kartı yada banka kartınıza ait kart numarası,kart numarasının altında yer alan son kullanma tarihi ve kartın arkasında yer alan güvenlik konu istenmektedir.Kartınıza ait bilgileri girdikten sonra ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİZE YAZIN

Konu ile alakalı merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.En kısa sürede cevap verilecektir.

Kaynak: www.turkiye.gov.tr

  Eyt Nedir ? ( Emeklilikte Yaşa Takılanlar )

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*