Senetle Araba Alınır Mı? Senetle Araba Nasıl Alınır?

Ülkemizde araba sahibi olan bir sürü insan vardır. Araba alma çılgınlığı ise buna rağmen hız kesmeden devam etmektedir. Artık dışarıya çıktığımızda araba görmediğimiz bir yer kalmamıştır. Bu bağlamda araba satın alabileceğiniz birçok yerde bulunabilir. Yaşadığı maddi zorluklara rağmen araba almak isteyen müşteriler için ise senetle araba alma seçeneği devreye sokulmuştur. Bu sayede herkesin bir şekilde hayallerine kavuşması amaçlanmaktadır.

Senetle Araba Alma Süreci Nasıl İşler?

 Bu tarz ödeme sistemiyle araba satma işini ilk olarak özel şekilde çalışan oto galericileri yapmaktaydı. Dolayısıyla bu şekilde çalıştıkları için hem çokça araba sattılar hem de iyi para kazandılar. Bu durum müşterilerin de işine geldi. Sistemin ikinci halkası ise daha büyük otomotiv plazalarına sıçradı. Onlar da bu şekilde araba satarak cirolarını katladılar. Sürecin işlemesi aslında basittir. Satış yapan yerlerden birine gidiyorsunuz.

Beğendiğiniz arabanın fiyatını konuşuyorsunuz. Meşakkatli pazarlık sürecinin ardından fiyatta anlaşıyorsunuz. Sonrasında ise taksit, vade, ve ödeme miktarını ay ay konuşuyorsunuz. Burada senetleri oluşturuyorsunuz. Senetleri imzalıyorsunuz ve aydan aya ödeme yaparak imzaladığınız senetleri geri alıyorsunuz.

Senetle Araba Almada Ay Seçenekleri

Bu şekilde araba satmakta olan firmalar kısa vadeler içeren senetler yapmayı daha uygun bulmaktadır. Ondan ötürü müşterilerinden arabanın toplam bedelinin yaklaşık olarak %30’unu peşinat olarak istemektedir. Kalan parayı da en fazla 36 aya bölerek senetlere dönüştürmektedir. Bu sayede araba alanların sayısı ise bir hayli fazladır. Yine senetle araba alma kategorisi içerisinde yer alan onlarca seçenek vardır. Bunların birçoğu ise son modeldir. Yeni yılla birlikte buna uygun modellerin galerilerdeki yerini alacağından eminiz. Bunları inceleyebilir, test sürüşü yapabilir ve satın alabilirsiniz.

  Borsa Nereye Kadar Yükselir? Borsadaki Yükselişin Perde Arkası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*