PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?

4/5 - (101 votes)

Bilindiği üzere geçmişte PTT posta ve Kargo  alanında hizmet vermekteydi. Günümüzde çok büyük yatırımlar yapılarak banka  sektöründe de yer almaya başlamıştır. Bu şekilde müşteri sayısını da arttıran PTT müşterileri kart şifresi alma ile alakalı çok sayıda sorular sormaktadır. PTT Kart şifresi alma yöntemlerinize yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ptt Kartı Şifre İşlemleri

PTT  ülkemizde en çok para transferi için kullanılan kurumlardan bir tanesidir. Para transferi daha önceleri parayı alacak kişinin bulunduğu yerdeki PTT şubesine transferle edilmekteydi. transferin yapıldığı kişi nüfus cüzdanı ile paranın transfer edildiği PTT şubesine giderek parasını  alabiliyor. Bu yöntem günümüzde Artık fazla kullanılmamaktadır. Bunun nedeni ise ülkemizde hemen hemen her vatandaşımızın banka hesabı bulunmaktadır. Banka hesabı bulunmazsa bile para transferi yapılacak kişinin telefon numarası ile TC kimlik numarası  kullanılarak cebe havale yapılmaktadır. Günümüzde teknoloji böyle gelişmişken PTT de bu teknolojiden yaralanmak için yatırımlar yaptı.

Bankalarda olduğu gibi hafta sonları ve mesai saatleri dışında müşterilerin işlemlerini gerçekleştirmesi için PTT matikler devreye konuldu. müşterilerin daha kolay para transferi işlemleri yapması için bankalarda olduğu gibi PTT hesapları açıldı. Hesaplar sayesinde PTT matiklerden para gönderebilir ve para alabilirsiniz.

 

PTT Kart Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Alma Yolları

 

Bilindiği üzere  bankalardan gelen kredi kartı ve banka kartının  aktif hale gelmesi için şifre oluşturulması gerekmektedir. İlk şifrenizi oluşturduğunuz fakat daha sonra bu şifrenizi unuttunuz. Bu durumda tekrar PTT kart şifremi nasıl alırım? diyorsanız PTT kart şifrenizi alabileceğiniz 3 yöntemi sizler için anlatalım.

 

PTT Şubesi

PTT kart şifrenizi unuttuysanız size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanı ile giderek yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde yeni ptt kart şifrenizi edinebilirsiniz.

 

PTT Matik

Genellikle PTT önlerinde ve PTT içinde bulunan PTT Matiklerden bir çok işlem yapılabilmektedir. Müşteri temsilcileri ile muhatap olmadan veya şubede sıra beklemeden hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz PTT Matikler oldukça kullanışlıdır. PTT Kart şifre alma veya PTT Kartınızın şifresini yenileme işlemlerini de yine bu cihazlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

PTT Müşteri Temsilcisi

PTT Kart şifresini unuttuysanız kartınızı kullanabilmek için yeni bir şifre temin etmeniz gerekmektedir. PTT’de bunun bilince olan bir kurum olarak müşterilerine bir çok şifre yenileme seçeneği sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de PTT Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek olacaktır.

  PTT Çalışma Saatleri

444 1 788 numaralı PTT müşteri temsilciliğini arayarak gerekli şifre talebinde bulunabilirsiniz. PTT Müşteri temsilcisi kartınızın güvenliği açısından size bir kaç soru yöneltebilir. Bu soruları yanıtladıktan sonra yeni şifre belirlemeniz için size yardımcı olacaktır.

 

19 yorum

  1. ptt yaygın şube ve personel avantajını kullanıp müşteriye daha kaliteli hizmet verebilir. son zamanlarda yapılan işçi alımlarıyla birlikte umarım hizmet kalitesi de yükselir.

  2. Geçen gün şifre için gittim fakat sarı maaş kartı değil mavi olan için. Şifre için bir form doldurmak gerekiyormuş şaka gibi. Onunla da yetmiyor sadece merkez ptt’ye gitmek gerekiyormuş…

  3. çok teşekkür ederim. Ptt kartımın şifresini bir türlü hatırlayamadım son çare siz oldunuz basitmiş gerçekten almak boş yere stres yapmaya gerek yok. Kolaylıkla alınabiliyormuş yeni şifre teşekkür ederim tekrar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*