Papara Nedir, Nasıl Hesap Açılır? Güvenilir mi? Papara Kart Almak

papara nedir güvenilir mi
papara nedir, güvenilir mi? Papara'nın avantajları nelerdir, papara kartları ve daha fazlası
5/5 - (1 vote)

Papara nedir, nasıl kullanılır gibi sorular sıklıkla gelmeye devam ediyor. Peki nedir bu papara ne işe yarar? İşte bu makalemizde Papara nedir, avantajları nelerdir gibi aklınıza takılan merak ettiğiniz tüm soruları cevaplıyoruz.

Papara son yıllarda kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan bir uygulamadır. İnternet bankacılığı ile yapılabilen hemen hemen her şeyi yapma imkanı sunmaktadır. 7/24 komisyon ücreti almadan işlem yapılır.(Belli tutarlar/limitler çerçevesinde) Para transferi konusunda banka ve saat kısıtlaması yoktur. Yaş şartı olmaması nedeniyle gençler tarafından tercih edilmektedir. Hesap açarken kimlik doğrulaması istenmemektedir. Ek bilgiler istenmediği için hesap açmak çok kolaydır.

Papara Nedir?

Elektronik cüzdan olarak geçmektedir. 7/24 komisyon ücreti almadan işlem yapmaktadır. Para transferi konusunda banka ve saat kısıtlaması yoktur. Yapılan EFT işlemleri saat sınırı olmadığından günün her saatinde 10 dakika içinde hesaba geçmektedir. Yaş şartı olmaması nedeniyle gençler tarafından tercih edilmektedir. 13 yaşından büyük herkes bu kartı alabilir.

Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Papara hesabı açabilmek için papara resmi sitesine giriş yapılmalıdır. Ana sayfada papara hesabı aç butonu tıklanır. İstenilen bilgiler girilerek hesap oluşturulur. Hesap için mail veya telefon onayı tercih edilmesi güvenlik açıklarından dolayı oldukça önemlidir. Mail veya cep telefonuna gelen güvenlik kodları sisteme girilerek işlem tamamlanmış olur.

Papara Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Papara’ya banka hesabından para yüklenebilmektedir. Papara’ya ait IBAN numarası yüklenecek miktar yazılır açıklama kısmına papara numarası yazılmalıdır.

ATM’den para yüklenebilmektedir. ATM’den para yükleme işlemi yapılırken IBAN numarası yazıldıktan hemen sonra açıklama kısmına mutlaka papara numarası yazılmalıdır. Yükleme işlemi bu sayede gerçekleştirilir. Bu şekilde gönderilen tutarlar genellikle 5 dakika içerisinde hesabınıza işlenmiş olmaktadır. Papara’nın anlaşmalı noktalarından papara hesabına para yüklenebilir.

  Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Papara İle Para Nasıl Gönderilir?

 • Cep telefonuna para gönderilebilmektedir.
 • Papara numarasına para gönderimi yapılabilir
 • E-posta adresine para iletmek mümkündür.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Banka hesabından para çek menüsü tıklanır. Hesaptaki parayı banka hesaplarına aktarabilmek mümkündür.

Papara kart sahipleri kart ile para çekimi yapabilmektedir.

Papara’nın Avantajları Nelerdir?

 • Papara kartın 18 yaş zorunluluğu yoktur.
 • 13 yaşından büyük herkes bu kartı alabilir.
 • 7/24 istenilen her bankaya para göndermesi alması mümkündür.
 • EFT için bir saat sınırı olmadığından günün her saatte yapılan EFT talimatları 10 dakika da hesaba geçmektedir.
 • Papara hesabı açmak çok kolaydır.
 • Kimlik doğrulaması yapılmadan 750 TL ye kadar para transferi yapılabilmektedir.
 • Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra 750 TL’den 50.000 TL’ye çıkarılmaktadır.
 • Her platformda papara kart kullanılmaktadır.

Adıma Papara Hesabı Açılmış, Nasıl Kapattırırım?

Son dönemde bu tarz işlemler artmaya başamış durumda Kimlik bilgileri kullanılarak, insanların haberleri olmadan Papara hesabı açılmasıyla ilgili şikayet sayıları artıyor. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız. Adınıza bir papara hesabı açılmış ise, sizin hesabınız üzerinden illegal para transferi dönüyor olabilir. Bu durumda ilerde sorun yaşayabilirisniz. Hesap sizin adınıza olduğu için mutlaka hesabınızı kapattırmalı ve şikayette bulunmalısınız. Bu konu hakkında detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*