Kredi Kartını Nakit Paraya Çevirme

Kredi kartları hayatımızda büyük yer etmiş durumda.Nakit ihtiyaçlarımızı bile yeri geliyor kredi kartlarından karşılamak zorunda kalıyoruz.Bu tür ihtiyacı olan tüketicilerimize Kredi kartını nakit paraya çevirme yöntemlerinden  bahsetmek istiyorum.

 

Her bankanın kredi kartı tüketiciye ilk verildiği zaman nakit avansa açık halde veriliyor.Tüketiciler hem taksitli hemde direk olarak kredi kartından nakit avans çekebilmektedir.Bazı tüketicilerin kredi kartları belli bir zaman sonra nakit avans çekimine kapatılmaktadır.Bunun nedeni BDDK’nın aldığı karardır.

BDDK diyor ki kredi kartınızın hesap kesiminde ki borcunun sürekli asgarisini ödeyerek geçiştiremezsiniz.1 yılda  üç defa kredi kartınızın dönem borcunun yarısından az ödeme yaparsanız kredi kartınız nakit avansa kapatılır.Bu kararın sebebi tüketicilerin kredi kartlarına olan borcunu sürekli asgarisini ödeyerek geçiştirmesi dir.

 

Kredi kartı nakit avansa açık olan kişilerde bankaların nakit avans yada taksitli nakit avans faizlerini yüksek bulduğu için kredi kartını nakit’e çevirme yöntemleri aramaktadır.

 

Kuyumcularda Kredi Kartını Nakite Çevirme

 

Kredi kartınız nakit avansa kapalı ise kartınızda ki alışveriş limitini nakite çevirmek için kuyumcuları tercih edebilirsiniz.Kredi kartı ile alışveriş yapabileceğiniz bir kuyumcuya giderek kart limitinize göre altın alıp daha sonra başka kuyumcuda bozdurarak nakite çevirebilirsiniz.Çeyrek altın alış, satış fiyatı arasında fazla fark etmeyen ve fiyatı makul altınlardan dır. Çekmek istediğiniz limite göre fazla çeyrek altın alıp satabilirsiniz.Bir çok kuyumcu kredi kartıyla alışveriş yapmak isteyen müşterilerinin niyetini anlar.Kendisi size ufak komisyonlarla kredi kartınızdan çekip nakit verebilir.

 

  Kredi Kartı Borcunun Asgarisini Ödeyince Ne Olur 2020

Bilet Bayileri de Kredi Kartını Nakite Çevirme

 

Nakit ihtiyacınız yüksek rakamlarda değilse kredi kartınızdan kullanabileceğiniz nakit limitinizde az ise otobüs bileti satan acentelere giderek 10 gün sonraya bilet alarak ertesi gün geri bileti iade edip nakit para alabilirsiniz.Üstelik bilet iadelerinde paranızdan kesintide yapılmaz.Günümüzde illere bağlı olarak fiyatı  20 TL ile 150 TL arasında olan otobüs bileti bulunmaktadır.

 

İnternet Üzerinden Kredi Kartını Nakite Çevirme

 

İnternet üzerinde yer alan alışveriş siteleri satıcının ürünlerini alıcının bulmasını sağlar ve bu satıştan komisyon alır.Bu tür alışveriş sitelerinde  satış komisyonları %5 ile %15 arası değişmektedir. Digital platforma hizmet veren bionluk firması %5 komisyon almaktadır.Yada genel alışveriş sitesi olan sanalpazar’da %5 komisyon almaktadır.Bu sitelere girerek hayali ürün oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz ürünü farklı bir profilden tekrar satın alarak alışverişi gerçekleştirmiş olursunuz.Firmalar sizin paranızı komisyonunu kestikten sonra hesabınıza göndermektedir.

 

Mağazalardan ürün alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

 

Giyim mağazalarından ürün alarak da ufak rakamları nakite çevirmek mümkün.Kredi Kartı ile elbise alabileceğiniz ve iadesi mümkün olan mağazalarda giderek ihtiyacınız doğrultusunda ürün alabilirsiniz.Bu ürünü aynı gün değilde bir sonraki gün götürerek iade edip paranızı alabilirsiniz.Aldığınız ürünü aynı gün götürmeniz durumunda pos cihazından kredi kartınızdan çekilen tutarı iptal ederek anında kredi kartına iade edebilirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi ?

 

Yukarıda yer alan kredi kartı nakite çevirme yöntemleri sadece birer tavsiyedir.Yukarıda vermiş olduğumuz örnekler sık sık karşılaşılan durumlardır.Kredi kartı nakit avansa kapalı milyonlarca tüketici var.Bu durumdan yararlanmak isteyen kara borsacılar mevcut.Kredi kartınızdan parayı çekip komisyon alarak bunu kazanç haline getiren ve sadece bu iş üzerinden yüksek kazançlar sağlayan çok fazla kişi var.Umarız BDDK bu duruma tekrar el atar da tüketicileri bu kara borsacıların elinden kurtarır.

  Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? ( Tüm Bankalar İçin Detaylı Anlatım )

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*