Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar var mı?

3.6/5 - (7 votes)

Bankalar tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyalar duruldum gibiyim kefilsiz şartsız kredi veren bankalar var mı?Bu yazımızı konuyu merak eden tüketiciler için hazırladık.

 

Ülkemizde hizmet veren ondan fazla banka  bulunmaktadır. Bu bankaların bir kısmı devlet bankası bir kısmı özel yerli banka veya yabancı  bankalardır.Bankalar tüketicileri sunduğu ürünleri Belli şartlara göre vermektedir. Bu şartların bazıları genel olarak her bankada varken bazıları da yoktur.

 

*Her banka farklı faiz oranları uygulamaktadır.

 

*Bütün bankalar  Kara listede yer alan kişiye kredi vermemektedir.

 

*Bütün bankalar vadeyi  ihtiyaç kredisi için 48 ay vermektedir.

 

*Her banka kredi vereciği kişiden gelir beyanı ister.

 

*Bir kaç banka hariç genel olarak bankalar düşük kredi notu olan tüketiciye kredi vermezler

 

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

 

Çeşitli nakit ihtiyaçlarımızdan dolayı yada ev, araba gibi ihtiyaçlardan dolayı çoğu zaman  bankaların sunduğu kredilerden faydalanmak isteriz.Kredi çekerken bankaların tüketicilerden istediği bazı şartlar vardır.Bu şartlardan bazılarını yukarıda verdik.Banka tüketiciye kredi vermeyi onaylamak için ilk önce kişinin kredi notuna bakar.Kredi notunuz iyi durumda ise aylık gelirinize bakar aylık gelirinizde talep ettiğiniz krediye uygunsa sizden kefil veya ipotek istemez.Ama aylık net geliriniz çekmek istediğiniz kredinin aylık taksitlerini ödemek için uygun değilse banka sizden ek gelir göstermenizi yada kefil göstermenizi isteyebilir.Bu bahsettiğimiz durum bütün bankalar için geçerlidir.

 

Kefilsiz kredi nasıl çekilir

 

Bankalar kefilsiz kredi vermektedir.Her kredi çeken kişiden kefil istenmemektedir.Kefil istenmesinin en büyük nedeni aylık gelirinizin çekmek istediğiniz kredinin aylık taksit tutarını karşılayacak durumda olmamasıdır.

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi

 

*Kredi notunuz yüksekse banka sizin borcunuza sadık bir müşteri olduğunuzu düşünür ve kefilsiz kredi verebilir.

 

*Kredi çekmek istediğinizde banka sizden kefil talep ettiyse üzerinize kayıtlı taşınmazınız varsa ev ve arsa gibi bu taşınmazları ipotek ettirerek kefilsiz kredi çekebilirsiniz.

 

*Müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmek istiyorsanız ve bankanın ürünlerini aktif ve düzenli olarak kullanıyorsanız bu banka sizden kefil istemeden kredi verebilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Anında,Kolay İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018

 

Kara Listede Olan Kişi Kefille Kredi kullanabilir mi ?

Geçmişte bankalara olan borçlarını ödemediği için avukatlık ve icralık olan kişiler kara listeye girer.Bu kişilerin sicili 5 yıldan önce düzelmemektedir.Kırmızı kalem yiyen tüketiciler kefille kredi kullanamazlar.Bankalar kara listede yer alan tüketicilere kredi kartı da vermemektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*