Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları

Hızlı kredi notu yükseltme
4.9/5 - (15 votes)

Kredi başvurusunda bulunduğumuzda başvuru reddedildiğinde  en çok duyduğumuz nedenlerinden birisi kredi notudur.Acil kredi çekmek isteyen tüketiciler, hızlı şekilde kredi notu yükseltme yöntemleri aramaktadır.

Kredi Notu Yükseltme Yolları

Kredi notu, bankaların tüketicilere kredi verirken baktığı kriterlerden bir tanesidir. Kredi notunun bu kadar önemli olmasının nedeni geçmişte yaşadığınız finansal işlemlerin yansımasıdır. Banka kredi notuna bakarak sizin geçmişteki borçlarınızda sergilediğiniz tutumları öğrenmiş olur. Findeks kredi notu 0 – 1900 puan aralığındadır.Ödemelerde yaşanan aksaklıklar veya hiç ödememe durumları tüketicilerin kredi notunu düşürmektedir.

 

Düşük Kredi Notu Nedir ?

Kredi başvurusunda bulunan, başvurusu reddedilen tüketiciler sık sık ‘’kredi notunuz düşük’’ cümlesini duyar.Kredi notu ile yeni tanışan yada tam olarak bilgi sahibi olmayan tüketiciler internet üzerinden yada bankalar aracılığıyla bilgi edinmektedir.Peki düşük kredi notu neyi ifade eder ? Kredi notunun düşük olması bankalardan kredi ve kredi kartı almanıza engel olur. Eğer kredi notunuz çok düşük değilse ek şartlarla kredi kullanma durumunuz olabilir. Ek şartlar ipotek ve ya kefil göstermeniz istenebilir.

 

Yüksek Kredi Notu Nedir ?

Yüksek kredi notu olan bir tüketici birçok bankanın sunduğu kredi ve kredi kartından yararlanabilir. Kredi notu çok yüksek olan tüketicilere bankalar kendisi irtibat kurarak kredi vermek istemektedir. Ayrıca kredi notu yüksek tüketiciler bazı bankalardan daha düşük faizli kredi alabilmektedir. Bazı bankalar kredi notu yüksek olan müşterilerine düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Kredi notunu hızlı yükseltmek için aşağıda tavsiyeler yer almaktadır.

 

Hızlı Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Kredi notu hemen hızlı bir şekilde yükselmez.Kredi notunun yükselmesi biraz zaman gerektiren bir durumdur.Kredi notu yükseltme konumuza bir göz atabilirsiniz.Yada dilerseniz aşağıda yer alan tavsiyelere göz atabilirsiniz.Aşağıda yer alan tavsiyeler etkisi olan tavsiyelerdir.

  • Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınız var ise bunların ödemelerini düzenli yapmalısınız.
  • Bankaya olan borcunuzun tamamı ödenmesi gerekiyorsa yapılandırma talebinde  bulunarak uygun taksitlerle düzenli olarak ödeyebilirsiniz.Yada imkanınız var ise borcun tamamını kapatmak daha makbul olacaktır.
  • Kredi kartınız üzerinden yada banka hesabınız üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu yükselecektir.Otomatik ödeme talimatı ile aylık ödenmesi gereken borçlara önem verdiğinizi ve düzenli olarak ödediğinizi göstermiş olursunuz.
  • Bankaya herhangi bir borcunuz yok, fakat kredi başvurunuz onaylanmıyorsa, banka hesabınız üzerinden otomatik fatura talimatı verebilir, sık sık para giriş çıkışı yapabilirsiniz.Buda sizin para akışınızı gösterir.
  • Sık sık kredi başvurusunda bulunmak da bankaların size kredi vermeme sebebi olabilir.Eğer kredi başvurunuzun reddedilme nedeni kredi notunuz ise başka bankalara başvurmadan önce yukarıda yer alan tavsiyelere uyabilirsiniz.
  En Uygun Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2020

 

BENZER KONULAR

Kredi Notumu nereden , Nasıl öğrenebilirim ?

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim ?

Banka Kredi sicili nedir,Nasıl Temizlenir?

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*