Finans Piyasalarında Nasıl Başarı Sağlanır? Başarılı Olmanın 5 Altın Kuralı

finans piyasalarında başarılı olmak için 5 altın kural
finans piyasalarında başarılı olmak için 5 altın kural

Finans piyasalarında yatırım yaparak para kazanmak herkesin hayali. Buna aslında paradan para kazanmak da deniliyordu. Ancak son yıllarda para ile para kazanmak giderek zor olmaya başladı. Yine de işi bilen profesyoneller borsa, döviz, altın veya kripto para piyasaları gibi finans piyasalarında para kazanmaya devam etmekteler. Yeni yatırımlara başlayacak olan veya daha önce kayıplar yaşamış olan yatırımcılar ise finans piyasalarında başarılı olmanın sırlarını arıyorlar. Siz de bu grup içindeyseniz, finans piyasalarında başarılı olmak için 5 altın kural içerikli bu makalemiz ta size göre.

Güncel Finans Piyasalarını Takip Edin.

Finans piyasalarında başarılı olmak için gündemi ve güncel tüm verileri çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. Çünkü finans piyasaları dünyanın en büyük işlem hacminin olduğu alanlardır. Yatırımcı piyasada yer alan haberlerden, bilgilerden ve yatırıma etki edecek faktörleri bilmelidir. Finans ürünleri belirli bir zaman diliminde ülkenin yaşadığı politik ve ekonomik tüm verilerden etkilenir.

Enstrüman özelinde iyi bir piyasa takipçisi olmanız kazanç kapısını aralayacaktır. Hiçbir kazanç tesadüf değildir. Özellikle piyasada döviz üzerinden işlem yapanların kesinlikle istihdam verilerine göz atması gerekmektedir. Bunlar kontrol edilmeden yapılan yatırımlar ‘’ random ‘’ yani rastgele bir kazanç sağlayacaktır. Hatta büyük bir olasılıkla analiz olmadan yapılan işlemler kayıp yaşamanıza sebep olabilir. Tüm finans piyasalarını https://anlikdoviz.co adresinden takipte kalabilirsiniz.

Strateji Kazancın Anahtarıdır !

Finans piyasası bir şans oyunu alanı değildir. Burada yatırımlar bir istatistiğe ve stratejiye dayanmalıdır. Piyasanın altın kuralı içerisinde finans piyasalarında başarılı olmak isteyen yatırımcı kesinlikle strateji uygulamalıdır. Çünkü stratejiye önem vermeyen yatırımcılar yatırım fırsatlarını büyük ölçüde kaçırırlar.

  En İyi Kore Dizileri
finans piyasasında başarılı olmanın anahtarları
finans piyasasında başarılı olmanın anahtarları, finans piyasalarında başarılı olmak için püf noktaları

Fırsatlar anlık karşınıza çıkan ve bir anda değerlendirmeniz gereken verilerden oluşmaktadır. İyi bir strateji size potansiyel tüm fırsatları değerlendirme fırsatı sunacaktır. Enstrüman ne olursa olsun akılcı bir davranışla yatırımınızı yükseltme şansınız bulunmaktadır. Rastgele işlemlerden, analiz içermeyen işlemlerden uzak durun. Strateji olmadan pozisyon almayın.

Risk Almaktan Korkmayın.

Finans piyasalarında yatırımcılar kazançları belirli işlemlerde riskle kazanırlar. Risk hayatımızın her anında bulunan bir faktördür. Fakat gereksiz risk almaktan da bahsetmiyoruz. Eğer potansiyel bir sıçrama yapabileceğiniz bir yatırım fırsatı varsa korkmayın. Risk her zaman inanılması güç kazançları beraberinde getiren önemli bir konudur.

Fakat riskin potansiyelini aşması ve kötü bir sona gitmesi de sizin elinizdedir. Aldığınız risk mantığını yitiriyorsa, riski tamamen sonlandırmak sizin elinizde. Özellikle kaliteli yatırımlar ve doğru yatırımlar için risk yönetimi gerekmektedir. Para kazanmayı ve finans konusunda tecrübe edinmeyi isteyenler kesinlikle bir risk yönetimi yapmalıdır. Dünya’da hiçbir yatırımcı risk almadan elindeki varlığı yükseltemez. Küçük ganimetler gelse de riskle kazanacağınız birim çok yüksektir. Finans piyasalarında risk almak para kazandırabilecekken ciddi kayıplara da neden olabilir. Bu nedenle forexte risk yönetiminin püf noktaları başlığına bakmanızda fayda olacaktır.

Duygusal Yatırım Kayıp Zinciridir !

Finans piyasası global bir zincir olduğu için her türlü yatırıma açıktır. Fakat analiz, veri ve strateji odaklı olmayan finans yatırımları duygusallıktan ibarettir. Hiçbir zaman yatırımlarınızı duygusal olarak yapmayın. Bu sizi kısa vadede büyük bir sıkıntıya sokacaktır. Mantıklı ve akılcı bir davranışla piyasada yerinizi almaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Duygu kontrolü sağlanamadığında yatırımcı mantık dışı alım ve satımlar yapacaktır. Bu durumda duygusallıktan kaçınamayan yatırımcılar bunun ağır bir bedelini ödeyecektir. Bu yanlışa düşmeden daha kaliteli bir stratejiyle oyunda yerinizi almalısınız. Bilinçli yatırımın her zaman bir getirisi olduğu gibi duygusal yatırımların bir kaybı olacaktır. Bunu asla göz ardı etmeyin.

  Öğrenciler Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilir ?

Durmanız Gereken Yeri İyi Bilin.

Yatırımcılar özellikle bir pozisyonda piyasayla inatlaşması neticesinde uzun süre kalıyorlar. Varlığın yüksekliği piyasanın aksi bir yöne gidişatıyla kayıp zinciri oluşturmaktadır. Finans piyasasında başarılı olmak yatırımdan ne zaman çıkılacağını bilmekle alakalıdır. Tüm kazançlar piyasadaki veriler ışığında aksi bir yöne gidiyorsa, ayrılmakta zorluk çekmeyin.

Yeni fırsatlar bulmanız kolay olacaktır. Fakat kaybedilen tutarın yerine koyulması daha meşakkatli bir yol olarak bilinmektedir. Özellikle piyasa özelinde hiçbir enstrümanla inatlaşmadan yatırım yapılmalıdır. Kötü giden bir gidişatı daha fazla bekletmeden çıkmanız doğru olacaktır. Bunun yerine alternatif yatırım türlerine göre yeni bir pozisyon alınmalıdır. Yeni bir yatırım kapısı her zaman karşınıza gelecektir. Bu yüzden mükemmeliyetçi olmakla kazanç yakalamak eş değerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*