ÇKYS Zimmet Sorgulama 2020, Zimmet Sorgulama İşlemi

3/5 - (74 votes)

Son yıllarda internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kamu kuruluşları da internet siteleri aracılığıyla bir çok işlem yapmaya fırsat vermektedir. Bu işlemlerden biri olarak da zimmet durumu sorgulama olarak ifade edilen durumdur. Bu işlem, herhangi bir devlet kurumuna ait İşleminizi, ya da kuruma ait web sitesi üzerinden e-Devlet portalı üzerinden halledebilmeniz mümkündür. Sağlık bakanlığının bir uygulaması olan zimmet sorgulama işlemi, bakanla ait olan web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Zimmet Sorgulama Nedir?

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu Çekirdek kaynak yönetim sistemi ile bakanla bağlı olarak çalışan doktor, hemşire ve sağlık görevlisi kişilerin veya diğer tüm çalışanların görev yerleri ve zimmet sorgulamaları işlemleri yapılabilmektedir. Bakanla ait olan web sitesi üzerinden giriş Yaparak açılan sayfa Üzerinden işlem yapacağınız bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ise TC kimlik numaranız, yeni kimlik kartlarında veya yabancı uyruklular için istenen seçenekleri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra güvenlik adımını tamamlayarak işlemlerinizin ardından aradığınız bilgiler ekranına ulaşacaksınız.

ÇKYS Zimmet Sorgulama 2020

Bu kısaltmanın açılımı şekilde ifade edilebilir, sağlık bakanlığı Çekirdek kaynak yönetim sistemi olarak ifade edilebilir. 2020 yılı itibari ile bu site üzerinden yapılabilecek işlemleri şekilde sıralanabilir. Sağlık bakanlığı bünyesinde görev yapan çalışanların durumu sorgulaması, zimmet durumu sorgulama, doktor olarak görevde bulunanlar veya sağlık personeli olanlar için görev yeri durumu görüntüleme gibi bir çok işlem bu platform üzerinden sorgulanabilir. Bunun yanı sıra yapılan atamaların zimmete düşme şeklinde gösterildi bu site istediğiniz sonucu vermiyorsa henüz atama işleminiz tamamlanmamış demektir. Bu işlem genellikle birkaç gün sürmektedir. Bu durumu birkaç gün tekrarlamanız sizin için uygun olacaktır.

  Serbest Piyasa Ekonomisi Nedir? Özellikleri Nelerdir ?

İnternet üzerinden zimmet sorgulama bu kadar kolay bir işlemdir. Bu işlemi devlet sağlık çalışanlarına özel olarak uygulamaktadır. Sağlık çalışanlarının çok kısa sürede bir çok bilgisini platform üzerinden edinebilmesi mümkündür. Bakanlık bu platform oluştururken personellerin işini kolaylaştırmak adına bu işlemi yapmıştınız. Çekirdek yazılım kaynak sistemi, yazılım birimine hazırlatmış olduğu sorgulama platformu sayesinde atama sorgulama işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*