Çiftçiye Tarım Kredisi Veren Bankalar

Bankalar günlük yaşamın ihtiyaçları doğrultusunda müşterilerine finansal kaynak vermektedir.Bankalar bireysel harcamalar için yaptığı finansal kaynağı farklı alanlarda da tüketicilere sunmaktadır.Bu kredilerden birtanesine tarım kredisidir.Bu yazımızdan tarım kredisi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Her alanda olduğu gibi tarım alanında da bazen giderleri karşılamakta güçlük çektiğimiz anlar olmaktadır.Tarım işlerinde mazot,gübre vb ürünlerin işlenmesi konusunda maddi kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır.Bu  giderlerin karşılanması için bankalar çiftçilere tarım kredisi vermektedir.

Tarım kredisi tarımsal yatırım,tarımsal üretim,süt hayvancılığı,besicilik,traktör ve sera yapım kredisi olarak çiftçilere verilmektedir.Tarım kredisi tarımsal faaliyeti olmayan kişilere kesinlikle verilmemektedir.

 

Tarım kredisi veren bankaları sizler için derledik.

Tarım kredisini Ziraat Bankası başta olmak üzere Yapı Kredi Bankası,Deniz bank QNB Finansbank,Garanti bankası ve Türkiye Ekonomi Bankası vermektedir.Yukarıda saymış olduğumuz bankalar  12 aydan başlayan ve 36 aya kadar vadeli tarım kredisi sunmaktadır.

Tarım kredisi bazı durumlarda olumsuz sonuçlanabilir.Daha önce herhangi bir bankayla gerçekleştirdiğiniz finansal işlemde ödemeleri aksatmanız kredi notunuzu düşürür.Bu da sizin tarın kredisinden yararlanmanıza engel olabilmektedir.

 

Tarım Kredisi çekmek isteyen kişilerden istenen belgeler

Nüfus cüzdanı,Çiftçi Belgesi,Tarımsal faaliyeti gerçekleştirdiğiniz tarımsal işletmenin tabu,kira kontratı gibi belgeler,Varsa çekilecek krediye karşılık gösterilecek teminatların belgesi ve son  olarak faaliyet gösteren tarımsal işletmenizin son üç yıla ait gelir tablosu ve bilançosu istenmektedir.

 

*Nüfus Cüzdanı

*Çiftçi Belgesi (ÇKS)

*İşletme tapusu,kira kontratı vb belgeler

*Teminat

 

Hangi Bankalar Tarım Kredisi Veriyor

Yukarıda yer alan belgelerle aşağıdaki listede yer alan bankalara giderek bankaların çiftçilere sunduğu düşük faiz oranlı ve ödeme kolaylığı sunulan tarım kredisini kullanabilirsiniz.

*Ziraat Bankası

*HalkBank

*DenizBank

*ŞekerBank

*TEB

*Garanti Bankası

  Kredi ve Kredi Kartı Borcunda Eşin Sorumluluğu

*Yapı Kredi

*Türkiye İş Bankası

*QNB Finansbank

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Tavuk Çiftliği Kredisi Nereden,Nasıl Alınır?

 

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat bankası çiftçilere faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan nakit ihtiyacı için çiftçi kredisi vermektedir.Yeni başlayacak olan çiftçilere de aynı şekilde yatırım kredisi ve işletme kredisi vererek tarımsal faaliyetlerde bulunması için destek vermektedir.Ziraat Bankası Küçükbaş hayvan,Büyükbaş hayvan,Kanatlı Hayvan ve Arıcılık Faaliyetleri için çiftçi kredisi vermektedir.Sera ve bitki yetiştiriciliği içinde aynı şekilde kredi verilmektedir.

Ziraat bankası yeni işletme kuracak olanlara yada kurulu işletmenin yenilenmesi için işletme kredisi vermektedir.Ziraat bankası işletmesini büyütmek ve işletmenin faaliyetine devam etmesi için çiftçilere yatırım kredisi vermektedir.

Başvurmak için : TIKLAYIN

 

Şekerbank Çiftçi Kredisi

Şekerbank çiftçi belgesi veya çiftçi kayıt belgesi olan çiftçilere tarımsal faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli olan tohum,gübre,ısıtma,aydınlatma,sera çadırı,fide,mazot gibi ihtiyaçlarını karşılaması için çiftçi kredisi vermektedir.Ayrıca Şekerbank tarımsal faaliyetin yapılması için gerekli olan tarla ve bahçe gibi alanlar için de 60 vade ye kadar kredi vermektedir.Alınacak olan tarla ve bahçelerin eksper değerine göre %75’ine kadar olan tutara kredi vermektedir.

Başvurmak İçin: TIKLAYIN

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*