Bankacı Maaşları 2018,de Ne Kadar

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

3.5/5 - (2 votes)

Bankacılık Ülkemizde bayanların en çok tercih ettiği meleklerden birisidir.Bankacılık maaşlarında  2018 yılında  kamuda yapılan zamlara göre artış beklenmektedir.Bankacılık mesleği kendi içinde de ayrılmaktadır.Her bankacı aynı maaşı almamaktadır.

 

Bankacı denildiğinde insanların aklına rahat iş ve para gelmektedir.Fakat bankacılıkta her görevli yüksek maaş almamaktadır.Ayrıca bankacılık düşünüldüğü kadar kolay bir meslek değil.Bankacılar 08:30 – 09:00 mesai başlangıcı yaparken akşam 17:30 da mesai bitmektedir.

Bankacılık mesleği her insanın yapamayacağı bir meslektir.Sürekli rakamlarla para alış verişleri insanların beyinlerini yormaktadır.Beyin yorgunluğu insanlarda stres meydana getirir.Bu da kişinin sosyal hayatını da etkiler.Bu yüzden bankacılık mesleği dışarıdan bakıldığı kadar kolay değildir.Bankacılık sektörü ülkemizde her geçen gün biraz daha büyümektedir.Bankalarla çalışmayan tüketici sayısı yok denecek kadar azdır.Bu da sektörün her geçen gün büyümesine yeni iş alanlarının açılmasına neden olmaktadır.

 

Banka Personel  Maaşları 2018’de Ne Kadar

 

 

Bankacıların maaşları bankada yaptıkları görevlere göre değişmektedir.Gişe memuru,gişe asistanı,banka müfettişi,Şube müdürü ve genel müdür bankadaki görevlilerin statüsüdür.Bankada en düşük maaşı gişe memuru almaktadır.Bankalarda yükselmek daha iyi yerlere gelip daha yüksek maaş almak için bankacılık alanında lisans mezunu olmanız gerekmektedir.Lisans mezunu olanlar buna ek olara yabancı dilde biliyorsa kazanacağı tecrübenin ardından kolaylıkla yükselecektir.

 

  • Gişe Memurları Asgari ücret ile 2.200 TL arasında ücret almaktadır.Bu ücretler bankalardan bankaya farklılık göstermektedir.

 

  • Gişe Asistanı 1.700 TL ile  2.500 TL arasında maaş almaktadır.

 

  • Banka Müfettişleri 3.500 TL ile 7.000 TL arasında aylık ücret almaktadır.

 

  • Bankaların şubelerinde en çok maaşı şube müdürleri almaktadır.Şube müdürü  7.000 TL ile 15.000 TL arasında maaş almaktadır.
  İş Bankası Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

 

  • Bankacılık sektöründe en yüksek maaşı her sektörde olduğu gibi genel müdürler almaktadır.Bankaların genel müdürleri en az 50.000 TL maaş almaktadır.

 

Bankacıların aldığı maaşlar tecrübeye göre değişmektedir.Aynı bankada farklı şubelerde çalışan bir şube müdürü 10.000 TL maaş alırken diğeri 13.000 TL alabilir.Bu maaş farklılığının nedenleri iş tecrübesi ve eğitim durumlarıdır.Yabancı dil bilmek bile maaşınıza yansımaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

 

  • En düşük Bankacı maaşı ne kadar ?

 

 

Cevap : En düşük bankacı maaşı asgari ücrettir.Gişe memurları en düşük maaşı almaktadır.

 

 

  • En Yüksek Bankacı Maaşı ne kadar ?

 

 

Cevap : En yüksek bankacı maaşı 100.000 TL’yi bulmaktadır.En yüksek maaşı banka genel müdürü almaktadır.

 

 

  • Bankacılar haftada kaç saat çalışmaktadır?

 

 

Cevap: Bankacılar haftada 42.5 saat ile 45 saat arası çalışmaktadır.

 

 

  • Bankacı nasıl olunur?

 

 

Cevap: Üniversitenin ilgili alanlarından mezun olmanız gerekmektedir.Çağrı merkezi personelleri lise mezunu olarak da  alınmaktadır.

 

 

  • Bankacılıkta en yetkili kişi kimdir ?

 

 

Cevap: Banka şubesinde şube müdürü en yetkili kişiyken banka genelinde banka genel müdürü en yetkili kişidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*