Araç Almak için Kredi Notum Kaç Olmalı?

Araç Almak isteyen tüketiciler Taşıt kredisi için kredi notu kaç olmalı?merak etmektedir.Araç almak isteyenler için iki faktör çok önemlidir.İlk olarak kredi notunuz yeterli olmalıdır.2. olarak da aylık geliriniz çekilecek kredi tutarını karşılamalıdır.

 

Araç almak isteyen kişiler eğer peşin alma imkanı yoksa bankalardan kredi çekerek almak istemektedir.Bankalar uygun faiz oranları ile araç kredisi vermektedir.Araç kredisi çekmek isteyen tüketicilerin kredi notu yüksek olmalıdır.Kredi notu düşük olan tüketicilerin araç kredisi onaylanmaz.Bankalara araç kredisi için başvurduğunuzda red almamak için kredi notunuzun 1300 puan ve üzeri olması gerekmektedir.Bu puanın altında ki tüketiciler özellikle sıfır araba alacakları zaman peşinat da yoksa kredi başvurusu onaylanmaz.Şuanda sıfır araç satan şirketler araçların tamamına kredi vermektedir.Peşinatsız araç alacak tüketiciler bankanın gözünde peşinatlı araba alacaklara göre daha risklidir.Bu  yüzden peşinatsız araç alacakların kredi notu 1300 puanın üstünde olmalıdır.1100 ile 1300 kredi puanı olan tüketicilerin aylık belgelenebilir geliri yüksek ise bankaların inisiyatifine göre kredi alabilir.

 

Sıfır araç alacak olan kişiler eğer peşinat veriyorsa bu durumu değiştirir.Banka peşinatla sıfır araba alacak kişilere biraz daha inisiyatif gösterebilir.Banka peşinat ile sıfır araba alacak olan kişilerin risk oranını biraz daha düşük görmektedir.Peşinatlı araba alacak olan kişilerin kredi notu 1100 puan ve üzeri olursa araç kredisi alabilirler.

 

Araç almak için aceleniz yoksa kredi notunuzu öğrenerek birtakım önlemler alabilirsiniz.Yapacağınız bir kaç ufak işlemle 3 4 ayda kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Bunun için Düşük Olan Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

2.El Araç Kredisi için Kredi Notu Kaç Olmalı?

 

  1. el araç almak isteyen kişiler genellikle ihtiyaç kredisi çekerek almaktadır.İhtiyaç kredisinde kredi notunun etkisi kadar tüketicinin aylık gelir durumu da önemlidir.İhtiyaç kredilerinde tüketicilerin kredi notu 1300 puanın üzerinde olmalıdır.Ayrıca aylık gelirin %50’si çekilecek olan kredinin taksiti karşılayacak durumda olmalıdır.İhtiyaç kredisi riski bankalar gözünde daha fazladır.Bu yüzden faiz oranları da konut kredisi ve sıfır araç kredisine göre biraz daha yüksektir.

 

  Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018

Konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıya yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.Yazımızı faydalı bulduysanız 5 yıldız verebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*